Benzema: Ben Müslümanım, Suudi Arabistan’da Yaşamak İstiyorum

Saudi Pro League takımlarından El-İttihad ile yıllık 200 milyon Euro’luk kontrat imzalayan Karim Benzema, Suudi Arabistan’a para için transfer olmadığını söyledi.

“Neden Suudi Arabistan mı? Çünkü ben Müslümanım ve burası Müslüman bir ülke. Bu yüzden burada yaşamak istiyorum”

Real Madrid’den ayrılarak 3 yıllığına Suudi Arabistan Birinci Futbol Ligi takımlarından El-İttihad’a transfer olan Fransız yıldız Karim Benzema, Suudi Arabistan’da olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

El-İttihad’ın sosyal medya hesabından röportajı yayınlanan 35 yaşındaki Benzema, Suudi kulübün ülkenin en iyi kulüplerinden biri olduğunu söyledi.

Kararını neden El-İttihad’dan yana kullandığı konusuna da açıklık getiren golcü futbolcu, “Taraftarlarının büyük bir tutku ile bağlı olduğu çok sayıda kupaya sahip bir kulüp. Neden Suudi Arabistan mı? Çünkü ben Müslümanım ve burası Müslüman bir ülke. Bu yüzden burada yaşamak istiyorum” dedi.

“Suudi Arabistan’da olmaktan mutluluk duyduğunu” dile getiren Cezayir asıllı Benzema, Arapça öğrenerek akıcı bir şekilde konuşmak istediğini de ifade etti.

Benzema, 14 yıl forma giydiği Real Madrid ile 5’er UEFA Şampiyonlar Ligi ve FIFA Kulüpler Dünya Kupası, 4’er UEFA Süper Kupa, La Liga ve İspanya Süper Kupası ile 3 kez de Kral Kupası şampiyonluğu yaşadı.