Kemer’de orman yangını kontrol altında

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Antalya’nın Kemer ilçesindeki orman yangınının başarıyla kontrol altına alındığını duyurdu. Göynük Değirmendere Mahallesi’ndeki ormanlık alanda 24 Temmuz Pazartesi akşam saatlerinde başlayan yangın, havalanan çok sayıda helikopter ve uçak tarafından yapılan etkin müdahaleler sayesinde dördüncü günde kontrol altına alındı. Alevlerin yayılmasını önlemek için karadan da çok sayıda arazöz, iş makinesi, itfaiye aracı ve orman işçisi görev aldı.

Helikopterler, denizden aldıkları suyu yangın bölgesine taşıyarak söndürme çalışmalarına destek sağladı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yangının kontrol altına alındığını ve şu an soğutma çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

Bakan Yumaklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Antalya, Kemer orman yangını havadan ve karadan yapılan etkin müdahaleler sonucunda kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor. Yangının ilk anından itibaren cansiparane görev yapan orman teşkilatımızın ve diğer tüm kurum çalışanlarının emeğine sağlık.” şeklinde ifadelere yer verdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *